Sarı Sandalye’de Mart 2017!

Sarı Sandalye’de Mart 2017!

Feb 21

SARI SANDALYE

 

 

Sarı Sandalye, yaptığı üç edebiyat uyarlamasından sonra ilk kez, tiyatro eseri olarak yazılmış bir metni sahneye taşıyor. Fransız Tiyatrosu’nun kendine özgü tiyatro dili ve estetik dünyasıyla ön plana çıkan ‘çağdaş klasik’ yazarlarından Jean-Luc Lagarce’ın çok ses getiren ve birçok dile çevrilen “EVDEYDİM ve YAĞMURUN GELMESİNİ BEKLİYORDUM” oyunu, ülkemizde ilk defa seyircisiyle buluşuyor. Prömiyeri 26 Şubat’ta ikincikat’ta gerçekleşen oyun Mart ayında da ikincikat’ta sahnelenmeye devam edecek.

Geçtiğimiz Mayıs ayında gerçekleşen 20. İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında ilk gösterimini yapan O / HAKKÂRİ’DE BİR MEVSİM ve ikinci sezonunu açan AÇLIK oyunları da Mart ayında ikincikat’ta seyircisiyle buluşmaya devam ediyor.

 

 

EVDEYDİM VE YAĞMURUN GELMESİNİ BEKLİYORDUM

7, 14, 21, 28 Mart 20.30 ( ikincikat )

EVDEYDIM

 

 

Yıllar önce babasıyla kavga ederek evi terk eden küçük kardeş, kimsenin beklemediği bir anda evin kapısında belirir. Küçük kardeşin geri dönüşüyle birlikte yıllardır onu  bekleyen evin kadınları; eski defterleri yeniden açmaya, sırlarını, suçlamalarını, ihanetlerini, her biri tarafından farklı hatırlanan anılarını sorgulamaya başlarlar. Beklenen dönüş kimsenin hayal ettiği gibi olmamış, hem dönen kişi hem döndüğü yer hem de bekleyenler değişmiştir. Hayaller yerini yavaş yavaş gerçeklere bırakır. Yıllar süren kendini kandırmacadan kurtulmanın yeni bir hayata başlamanın ilk adımı, acı verici olsa da bu gerçeklerle yüzleşmek olacaktır.

Yazan: Jean-Luc Lagarce
Çeviren: Ayberk Erkay
Yöneten: Erhan Çene
Oynayanlar: Ceyda Akel, Burcu Halaçoğu, Çağdaş Ekin Şişman

**

AÇLIK 

18 Mart 20.30 ( ikincikat )

aclık

“Açlık”, insan ilişkilerinin karmaşıklığını, insan topluluklarında ortaya çıkan zalimlikleri, bir genç yazarın trajik hikâyesi üzerinden anlatır.

Kristiana sokaklarında her şey gayet iyidir, müthiş bir hava, ilham, güzel kadınlar, yardımsever insanlar… Kahramanımız umut dolu, doludizgin yazarlık kariyerinin basamaklarını tırmanır… Etraftaki herkes, her şey kahramanımızın macerasına biraz daha heyecan katar ve hayatı durdurulamaz bir akışa girer.

Yazan: Knut Hamsun
Çeviren: Behçet Necatigil
Yöneten: Doğa Nalbantoğlu
Oynayanlar: Şeyiba Ceren Ülgen, Nazlı Ceren Tekeli, Canan Günaştı, Emirhan Altunkaya, Berk Kalyoncu

***

O / HAKKÂRİ’DE BİR MEVSİM

8, 15, 22, 29 Mart 20.30 ( ikincikat )

hakkarıde bır mevsım

O, kendini bir gün ülkenin doğusunda, bir dağ başında, Hakkâri’nin Pirkanis köyünde bulur. Geçmişine dair hiçbir şey hatırlamaz. Düş ile gerçek arasında yol alırken bir yandan orayı ve oradakileri tanımakta bir yandan da kendini var etme çabasındadır. Döngüsel bir biçimde kurulup parçalanan yollarda, O ve Onlar yaşar, ölür ve anlaşırlar.

Sarı Sandalye, sahnelemede oyuncuların beden ve vokal sınırlarını sonuna kadar kullanırken, mekânı da olaylarla birlikte her defasında yeniden inşa ediyor.

Yazan: Ferit Edgü
Uyarlayanlar: Erhan Çene, Çağdaş Ekin Şişman, Yiğit Tuna
Yönetenler: Yiğit Tuna, Çağdaş Ekin Şişman
Dramaturji: Erhan Çene
Oynayanlar: Kutay Sandıkçı, Gizem Ancı Aktepe, Gizem Taştan, Doğa Nalbantoğlu, İlyas Özçakır, Ozan Çelik, Yusuf Tan Demirel

Biletler İçin : Sahne Gişeleri ve Biletix

İkincikat Online Bilet Almak İçin Tıklayın

ikincikat : Emekyemez Mh. Sarı Zeybek Sk.

Demirci Fettah Çıkmazı No: 2 Kat: 2 (Hacıosman-Yenikapı Metro Hattı, Haliç İstasyonu)

Kaynak : Sarı Sandalye

Sarı Sandalye İletişim

Tel : 0 544 / 537 32 81

E-Posta : sarisandalye@gmail.com

Sarı Sandalye Facebook Sayfası İçin Tıklayın

@sandalyesari

AÇLIK-AFİŞ-724x102414962692_581965115332748_2735114719532396464_n

evdeyım

Leave a Reply