Sermola Performans’ın Fringe Ensemble isbirligiyle Sahneleyecegi Yeni Oyunu “Aradurak” 17 Subat’ta Kumbaracı50’de Prömiyer Yapıyor!

Sermola Performans’ın Fringe Ensemble isbirligiyle Sahneleyecegi Yeni Oyunu “Aradurak” 17 Subat’ta Kumbaracı50’de Prömiyer Yapıyor!

Feb 13

sermola

 

Şermola Performans’ın Fringe Ensemble (Almanya) işbirliğiyle sahneleyeceği yeni oyunu “Aradurak” 17 Şubat’ta Kumbaracı50’de prömiyer yapıyor!

Türkiye’de sadece 6 gösterim yapacak oyunun Avrupa yakası gösterimleri Kumbaracı50’de, Anadolu yakası gösterimleri Kadıköy Emek Tiyatrosu’nda gerçekleşecek.

16265790_10154880789218903_3069194509898569081_n

Şermola Performans ve Fringe Ensemble (Almanya) işbirliğiyle gerçekleştirilen oyun Türkiye’de sadece altı gösteri yapacak. Mirza Metin’in kaleme aldığı “Rawestgeharaf/Aradurak” adlı oyunu Frank Hauel yönetiyor. Oyunun oyuncu kadrosunda ise Sermet Yeşil, David Fischer ve Mirza Metin var. Oyun, yaklaşan  fırtınadan kaçan ve birbirlerinin dilini hiç bilmeyen üç adamın, ıssızlığın ortasında bir otobüs durağında karşılaşmalarını konu alıyor. Kürtçe, Türkçe ve Almanca oynanacak oyunda yine bu dillerde üst yazı kullanılacak. Oyunun dünya prömiyeri 17 Şubat 20:30’da Kumbaracı50’de gerçekleşecek. Diğer gösterim tarihleri ise şöyledir: 18 ve 19 Şubat 20:30 Kumbaracı50, 20, 21 ve 22 Şubat 20:30 Kadıköy Emek Tiyatrosu. Oyun, gelecek sezon başında ise Almanya’ya yolculuk edecek.

OYUN MÜNİH’TE OKUNACAK

Oyunun yazarı Mirza Metin “Rawestgeharaf/Aradurak” ile Residenztheater Munich ve Goethe Institute Munich işbirliğiyle gerçekleştirilen “World / Stage” adlı  etkinlik için davet aldı. Oyun dünya prömiyerinden bir gün sonra 18 şubatta ise Residenztheater’da Franziska Angerer yönetmenliğinde okuma tiyatrosu olarak sahnelenecek.

Aradurak C4DcT-IWQAA1KoS

Aradurak / Rawestgeharaf / Zwischenhalt

 

 

 

Farklı diller konuşan ve farklı mesleklere mensup fırtınanın yaklaşmakta olduğu haberi üzerine ülkeyi terketmek isterler. Uçsuz bucaksız bir yerde bulunan bir otobüs durağında karşılaşırlar. Birbirlerini anlamaya çabalarlarken, yukarıdan durağa bir not düşer. Not Türkçedir: Dikkat! Otobüs on dakika sonra Aradurak’ta olacaktır. Otobüste bir kişilik yer kalmıştır.

 

 

 

Nivîskar/Yazan/Writer: Mirza Metin

Derhêner/Yönetmen/Director: Frank Hauel

Lîstikvan/Oyuncular/Actors: David Fischer, Mirza Metin, Sermet Yeşil

Sêwirînera Dikê/Sahne Tasarımı/Stage Desingners: Bilge Kutlu & Annika Ley

Wegera Almanî/Almancaya Çeviren/Translation: Sabine Adatepe

Asistants: Ekin Şentürk, Hazni Demir

 

KUNSTSTIFTUNG NRW ve GOETHE INSTITUT ISTANBUL‘ un maddi katkılarıyla.

 

 

ARADURAKön

Bilet Fiyatı : Tam 50,– TL İndirimli 35,– TL

#Aradurak Kumbaracı50 Gösterimleri Online Bilet İçin Tıklayın

#Aradurak Kadıköy Emek Tiyatrosu Online Bilet İçin Tıklayın

Kaynak : Şermola Performans

Şermola Performans İletişim

E-Posta : sermolaperformans@gmail.com

Şermola Performans Facebook Sayfası İçin Tıklayın

@SermolaPerfrmns

sermola-logo-copy-300x132logo_fringeensemble-300x51

ARADURAKarka

 

 

 

 

Leave a Reply